Golfbox login Ren Hvit
       

Login Golfbox

Nå er banen åpen

Nå kan endelig Emilie Kvamme og Lars Herman Ørbeck ønske velkommen til en ny sesong på Elverum Golfbane. 19. mai tas hele banen med greener igjen i bruk etter noen dager med vintergreener. En lei nordavind og minusgrader om natta har ført til at hele banen ikke tas i bruk før nå. Forøvrig omtrent på samme dag som banen ble åpnet i fjor. (18.mai)

Hovedtrener Frode Brun kan fortelle at banen har klart seg bra gjennom vinteren og at den ser ut som den pleier på denne tida av året. Nå håper han på litt mer varme. Da vil banen raskt bli grønn og fin. Vanningsanlegget er vært i bruk lenge og det fungerer bra.

Mange prøvde seg på vintergreener

At flere av klubbens medlemmer nå er utålmodige etter å komme i gang, viser interessen får å spille banen med vintergreener. Rundt 100 medlemmer har vært i sving de tre første dagene med dette tilbudet. Men fra 19 mai er det altså spill på hele banen. 

Utskrift

 • Kiwi
 • Scandic
 • YC Eiendom
 • KPMG
 • Presis
 • Sparebank1 - Østlandet
 • Eiendomsmegler 1
 • Riis
 • CocaCola
 • Bowling
 • Bakken